Uciechy portowe :)

Podobno formularz zgłoszeniowy na rejs aż się grzeje od Waszych deklaracji. Super! Dla tych, co jeszcze się nie zdecydowali lub się wahają szybki przegląd miejsc do których chcemy zawitać. Przy okazji przypominam o rychłym zakupieniu biletów lotniczych, gdyż może być potem spory kłopot z dojazdem (ze względów technicznych lub finansowych).

Sztauujemy się w hiszpańskiej Maladze- malowniczym mieście leżący na południu Andaluzji, datowanym  na około VIII wiek p.n.e. Można na nim znaleźć ślady obecności Rzymian, Imperium Bizantyjskiego oraz kultury arabskiej. To jeden z większych portów handlowych kraju oraz centrum turystyczne. Atrakcji więc nam z pewnością tam nie zabraknie.

Malaga malaga- espania

 

Sugerujemy, by jak najszybciej zakupywać lot :RYANAIR, lot nr FR2589, 26.10., Kraków (godz. 10.05) – Malaga (godz. 13.45). Zostały pojedyncze miejsca!

 

 

 

Portem na kontynencie afrykańskim ma być planowo Melilla- zamorskie miasto Królestwa Hiszpanii o szerokiej autonomii. To niewielkie aczkolwiek urokliwe miejsce było polem wojen i walk (Fenicjan, Kartaginy, Arabów i Hiszpanii włącznie). Malownicze klify, fortece i umocnienia idealnie nadają się by wypić na nich rum z cola. Nieprawdaż? 🙂

melilla-city-spot

Portem docelowym jest Alicante, czyli „źródło światła” – historyczne miasto portowe w południowo-wschodniej Hiszpanii w regionie Walencji. Miasto ma prawie 1,5 tysiąca lat, leży u stóp skalistej góry, na której wznosi się starożytna twierdza. Poniżej można podziwiać gamę zabytków jak stare miasto, promenadę, katedrę  przerobioną z dawnego meczetu czy arenę walk byków. Warto też zwiedzić barokowy ratusz czy muzeum archeologiczne rodem z XXI wieku. Alicante to ogromy port, to z niego właśnie Ferdynand Magellan wypłynął w podróż dookoła świata, czyż każdy szanujący żeglarz nie powinien go odwiedzić?  Znajduje się tam również ulubiona plaża mieszkańców Madrytu, więc w nadmorskich knajpkach zawsze tętni nocne i hulaszcze życie.

Alicante alicante nocąAlicantwe

Sugerujemy lot: RYANAIR, lot nr FR9871, 2.11., Alicante (godz. 15.30) – Kraków (godz. 18.40). Jest on jednak ponad dwukrotnie droższy niż lot dnia 5.11 (godz. 16.00) Istnieje pomysł by zostać i pozwiedzać to piękne miasto trochę dłużej. Jest wiele możliwości noclegu (od hotelu po plażę dla odważnych).

Orzeszek

Reklamy
Categories: Rejs do Afryki "Znaczy AGH" | 1 komentarz

Zobacz wpisy

One thought on “Uciechy portowe :)

  1. Rejs zapowiada się rzeczywiście imponująco, mam nadzieje że relacja znajdzie się na blogu – czekam na nią z niecierpliwością. Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: